23


czerwca

Idealna wyprawka szpitalna dla mamy i noworodka

Jeśli dzień, w którym w naszym domu pojawić się ma noworodek zbliża się wielkimi krokami, warto przystąpić do kompletowania wyprawki. Oczywiście, nie jest to proste zadanie, fachowa pomoc z pewnością przyczyni się jednak do tego, że sprostanie mu będzie mniej skomplikowane.

Czas na poszukiwania

Ciąża to wyjątkowy czas. Przyszła mama musi przyzwyczaić się do nowej sytuacji i niejednokrotnie ogarnia ją przerażenie na myśl o tym, że nic może już nie być takie, jak kiedyś. Szczególnie duży nacisk kładzie się dziś na przygotowanie emocjonalne na wydanie dziecka na świat, nie mniej istotne jest jednak również stworzenie maluchowi warunków umożliwiających mu szczęśliwy rozwój. Pierwszym krokiem jest stworzenie dla malucha pokoju albo specjalnego kącika, nie mniej ważne okazuje się jednak kupienie niezbędnych akcesoriów oraz przynajmniej kilku gadżetów, które sprawią, że łatwiej będzie się można oswoić z zaistniałą sytuacją. Młodzi rodzice nie ukrywają, że kwestie związane z przygotowaniem wyprawki często wydają się im niezrozumiałe. Trudno jest uzyskać odpowiedź na pytanie o to, od czego rozpocząć poszukiwania i skąd mieć pewność, że wyprawka jest odpowiednia. Na szczęście, dziś kompletowanie wyprawki nie musi być tak skomplikowane, jak do tej pory. Wszystkie rozwiązania, które wchodzą w jej skład, bez trudu kupimy nawet bez konieczności wychodzenia z domu. 

Wyprawka do szpitala dla noworodka

Choć wiele przyszłych mam boi się nawet myśleć o porodzie, warto je uspokoić, że przygotowanie wyprawki dla noworodka do szpitala wcale nie jest skomplikowane. Oczywiście, jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań warto zajrzeć na stronę www placówki, w której planuje się poród. Może się okazać, że wiele rozwiązań jest oferowanych na miejscu. Istnieje jednak pewna grupa rzeczy, które przydadzą się już na oddziale dla noworodków, warto więc pamiętać o tym, aby zapoznać się z nią jeszcze przed rozwiązaniem. Na pierwszy plan wysuwają się ubranka. Ich wybór uzależniony jest od co najmniej kilku czynników, wśród których szczególnie duże znaczenie wydaje się mieć pora roku. Przeważnie zaleca się zabranie ze sobą trzech zestawów body, trzech par skarpetek oraz przynajmniej dwóch bawełnianych czapeczek. Przyda się także piec tetrowych pieluch, które można będzie wykorzystywać w charakterze ręcznika dla dziecka, rożek i ciepły kocyk dla spragnionego ciepła malucha, pieluszki jednorazowe, maść zapobiegająca odparzeniu skóry oraz bezzapachowy krem. Mama z pewnością będzie też zadowolona, jeśli zabierze ze sobą przynajmniej trzy podkłady do przewijania oraz butelkę z anatomicznym smoczkiem, która może okazać się bezcenna w przypadku problemów z laktacją.

Wyprawka do szpitala dla mamy

Oczywiście, przed wyjazdem do szpitala wskazane jest także przygotowanie torby dla mamy. W poradnikach poświęca się jej mniej miejsca niż torbie dla noworodka, jest jednak wcale nie mniej ważna. Tu na pierwszy plan wysuwają się dokumenty osobiste oraz wyniki badań na czele z książeczką ciąży, nie bez znaczenia jest jednak również koszula porodowa oraz przynajmniej trzy inne, które można będzie nosić podczas dalszego pobytu w szpitali. Przyda się także kosmetyczka ze szczoteczką i pastą do zębów, mydłem, szamponem oraz szczotką i gumkami do włosów oraz gumowe klapki. Warto spakować nie tylko klasyczny ręcznik kąpielowy, ale również mały ręcznik do wycierania rąk, szlafrok, podkłady poporodowe, przynajmniej pięć sztuk majtek siatkowych, dwa biustonosze przeznaczone dla karmiących i ubrania na wyjście. W torbie dla mamy powinno znaleźć się również miejsce na wodę i przekąski, laktator oraz krem z lanoliny, który z pewnością zmniejszy bolesność sutków. Można tez zabrać własny kubek i sztućce i nieco gotówki po to, aby po porodzie pozwolić sobie na małe przyjemności choćby w postaci aromatycznej kawy.

 

Redakcja "Mommy Cool"

Komentarze (0)