Mata dla niemowlaka - ranking

Wielu rodziców decyduje się obecnie na to, aby zainwestować w specjalne maty podłogowe dla swoich pociech. Czemu mają on konkretnie służyć? Przede wszystkim takie maty są miękkie i zazwyczaj mają postać kołderki, dlatego też nawet najmłodsze dzieci mogą bezpiecznie się na nich bawić. Mogą między innymi nauczyć się przewracania z pleców na brzuch, pełzania oraz raczkowania. Maty są najczęściej wyposażone w pałąk, na którym umieszczonych jest kilka zabawek. Dzięki takiej macie dziecko ma zainteresować się różnymi kolorami, fakturami czy też kształtami. Wiele osób sądzi, że maty tego typu są przystosowane jedynie dla niemowląt, nie jest to jednak prawda. Starsze dzieci mogą korzystać z mat piankowych, które amortyzują upadki często zdarzające się w trakcie zabawy.

Maty dla niemowląt - ranking najlepszych produktów

 

TOP 1
ranking-photo
Done By Deer - Mata Edukacyjna Sea Blue

Mata ta nawiązuje motywem do morza oraz tego, co się w nim kryje. Występuje ona w kilku wersjach kolorystycznych, w tym również w pudrowym różu, bardziej dedykowanym dla dziewczynek. Sama mata jest wyposażona jedynie w trzy zabawki, mające jednak wielokierunkowe działanie. Dziecko może słuchać dźwięków, znaleźć rybkę ukrytą w zakamarku oraz spoglądać w lusterko. Niemowlęta co prawda nie są w stanie same się poruszać do pewnego czasu, są dość statyczne. To nie znaczy jednak, że ich zmysły nie powinny być stymulowane. Takie dziecko również potrzebuje zabawy i jest w stanie naprawdę wieloma rzeczami się zainteresować. Mata ta ma postać miękkiej kołderki, dlatego jest wygodna dla dziecka. Wszystkie jej elementy można później również zdjąć i użytkować jako standardowe zabawki, szczególnie gdy dziecko będzie już większe.

579,00 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
Skip Hop - Mata Edukacyjna ABC & Me

Mata Skip Hop jest natomiast kolejnym produktem, dodatkowo wyposażonym w sporą ilość zabawek. W zestawie znajduje się ich aż pięć, a dziecko może na macie wykonywać siedemnaście różnych aktywności. W skład zabawek wchodzi lama z dzwonkiem, małpa mająca uchwyt oraz lusterko, żyrafa z gryzakiem, pszczoły wraz z ulem oraz leniwiec wygrywający spokojną piosenkę.

359,00 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
Muzpony -Miękka Mata do Zabawy Amazonia 150cm 0m+

Nie każda mata jest wyposażona w akcesoria do zabawy. Może ona służyć bowiem jedynie do kładzenia dziecka i umożliwiania mu wykonywania coraz to intensywniejszych ruchów. Takim produktem jest właśnie Muzpony. Mata ta jest niezwykle miękka, a w środku dodatkowo ocieplona włókniną.

239,00 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
Skip Hop - Mata Edukacyjna Warzywniak 0m+

Niektóre z mat są ukierunkowane na pewne tematy. Przykładem takiego produktu jest mata - warzywniak. Dziecko ma tutaj do dyspozycji poduszeczkę w kształcie arbuza oraz kilka warzywnych zabawek. Awokado pełni rolę grzechotki, burak jest piszczałką, marchewka jest wyposażona we wstążeczki, a pomidor jest po prostu pluszakiem. Królik natomiast jest muzyczną zabawką i gryzakiem.

449,00 zł

Kup teraz
TOP 5
ranking-photo
Muzpony - Mata/Worek do Zabawy Peonia 0m+

Świetnym rozwiązaniem są maty w formie worka. Taki produkt można rozłożyć gdziekolwiek się chce i łatwo gdzieś go również zabrać. Gdy natomiast dziecko nie jest zainteresowane już zabawą, szybko go zwinąć i powiesić za sznurek przykładowo na ścianie.

139,00 zł

Kup teraz
TOP 6
ranking-photo
Skip Hop - Mata Playspot Black/Cream GEO

Jeśli natomiast chcemy aby dziecko mogło wygodnie się bawić i było zabezpieczone przed wszelkimi upadkami, wówczas warto kupić mu dużych rozmiarów matę piankową. To optymalny wybór dla nieco większych dzieci.

365,00 zł

Kup teraz